Skip to content

Cilde ve Saça Faydası Olan Sabun

Cilde ve Saça Faydası Olan Sabun

Fabrikasyon temizlik ürünleri içerisinde yer alan güzellik sabunları içerisindeki koku ve renk gibi kimyasallar barındırdıkları için doğal değildir. Zeytinyağlı sabunlar içerisinde de koku veya renk verici kimyasal katkı maddeleri bulunmaz. Sadece bazı zeytinyağlı sabunlarda tamamen doğal sıkma yöntemleriyle elde edilen gül suyu bulunur. Buda zeytinyağlı sabunların daha iyi olmasını sağlar. Olivesa zeytinyağlı sabunlarda bunlar arasında yer alır.

Cilde ve Saça Faydası Olan Sabun 1

Zeytinyağlı sabunun cilde ne faydası vardır?

Tamamen doğal üretim sürecinden sonra satışa sunulan zeytinyağlı sabunlar yüzyıllar boyunca şifa olarak kullanılan safa zeytinyağlarında üretiliyor. Bu gıdanın insana sağladığı faydalar saymakla tükenmez. Ancak biz sadece cilde ve daha sonrasında saça olan yararlarından bahsedeceğiz.

Cilde faydası…

  1. Zeytinyağlı sabun kuru cilde sahip olanlar için birebir şifa kaynağıdır. Her gün bir kez de olsa zeytinyağlı sabunla yüzün yıkanması cildin daha canlı olmasını sağlar.,
  2. Ciltleri hassas kimseler içinde kullanılabilir. Kozmetik ürünlerine karşı alerjisi bulunan kişiler zeytinyağlı sabunları rahatlıkla yüzleri için tüketebilirler.
  3. Selülitleri bulunan kişilerin de zeytinyağlı sabunlar sayesinde kurtulabilirler. Selilütleri yok etmek için banyo sırasında vücudu zeytinyağlı sabunla birkaç kez yıkamak gerekir.
  4. Ciltte yer alan ölü derilerin giderilmesinde zeytinyağlı sabunların etkisi vardır. İçerisindeki vitamin ve mineraller vücutta yer edinmiş bulunan ölü derilerin yenileriyle değişmesini sağlar. Canlılığını korur.
  5. Cildi çok sert bulunan kişiler de zeytinyağlı sabunlarla şifa bulabilirler. Cildi yumuşatan etkisi sayesinde cildinde sertleşme yaşayan kişiler rahatsızlıklarından kurtulabilirler.
 
 

Saça olan faydaları neler?

Zeytinyağlı sabun sadece cilde değil aça da faydalıdır. Daha çok saça olan faydası için kullanılır. Doğal ve organik zeytinyağlı sabunun saça faydaları ise şöyledir:

  1. Dökülen saçların güçlenmesini sağlar.
  2. Saç kök hücrelerini besler. İçerisindeki E vitamini sayesinde zayıflayan saç kök hücrelerinin beslenmesini ve sağlamlaşmasını mümkün kılar.
  3. Zayıf saçları güçlendirir.
  4. Seyrek görülen saçların daha sık görülmesini sağlar.
  5. Saçı kelleşen kişilerin saçsız kalmasını önler. Sürekli kullanıldığında kel kısımlarda saç kök hücrelerini canlandırır.
 

Biz Olivesa olarak zeytinlerimizi üretirken hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz.Doğal Zeytin ürünlerimiz Edremit cinsi zeytinlerdir.Bu benzersiz lezzeti kaçırmayın alışveriş için

 
Cilde ve Saça Faydası Olan Sabun 2