Stoklar tükendi

Naturel Birinci Zeytinyağı 5 Litre

 320,00

SKU: NB5

Naturel birinci Zeytinyağı 5 Litre – Hasat zamanı tek tek elle toplanan zeytinlerin aynı gün içerisinde fabrikaya ulaştırılıp içerisindeki yağın tamamen doğal yöntemlerle ayrıştırılması ve posasından ayırmak için filtrelenmesi sonrası ambalajlanır.

Stokta yok

5 LT Natürel Birinci Zeytinyağı

Natürel birinci zeytinyağı, doğal ve lezzetli içeriği nedeniyle çokça tercih edilen zeytinyağı çeşitlerinden birisidir. Yapı itibariyle sızma zeytinyağına benzer özellikler taşır. Ancak oleik asit miktarı, sızma zeytinyağına oranla daha fazladır. Bunun dışında tat ve hacim gibi hususlarda sızma zeytinyağıyla benzerlik gösterir.

Natürel birinci yağ nasıl tüketilebilir?
Natürel yağlar çiğ tüketilebilecek kadar sağlıklı ve doğal bir yapıya sahiptir. Hatta çiğ tüketilmesi, kızartmalar da kullanılmasından çok daha faydalıdır. Yemeklere harmanlamak veya salata gibi mezeler içerisinde kullanmak da daha faydalıdır. Uzmanlar kızartma yapmak için tercih edilmesi gereken yağ türünün rafine olması gerektiğini ifade eder. Natürel yağların çok daha değerli olmasından dolayı kızartmalık yağ gibi tüketilmemesi gerekir.
Sağlığına dikkat edenler için natürel birinci zeytinyağını hem doğal haliyle hem de kızartmalık için de kullanabilirsiniz.

Natürel birinci yağla rafine yağ arasındaki fark nedir?
İki yağ arasındaki fark, üretim şekillerinden kaynaklanır. Rafine yağların üretim sürecinde asit oranı yüzde 2 üzerine çıkarılır. Lampant denilen bu yağ türü daha sonra rafine edilir ve asit oranı ortadan kaldırılır. Asit oranı sıfıra inen yağ içerisinde tat ve koku kalmaz. Ayrıca üretim sürecinde bir takım katkı maddeleri de kullanılır. Natürel birinci zeytinyağında ise, herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz. Doğal presleme yoluyla zeytinyağı elde edilir. İçeriğindeki asit oranı ise yüzde 0,8 ile yüzde 2 arasındadır.

Ağırlık 5 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Naturel Birinci Zeytinyağı 5 Litre” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.