Stoklar tükendi

Siyah Sele Zeytin – Edremit Cinsi (5 KG ambalaj net 3.5 kg)

 175,00

SKU: SZ5 Etiketler: , ,

Zeytinle ilgili tüketim tavsiyesi

Zeytin sade şekilde tüketilebilir. Bununla beraber zeytin salatası yapılarak veya çoban salatası gibi çeşitlerin içerisine meze yapılarak da zeytin tüketilmektedir. Siyah zeytini, çeşitli baharatlarla harmanlayarak da tüketebilirsiniz.

Stokta yok

Siyah Sele Zeytin (5 KG)

Siyah zeytin, en çok tercih edilen zeytin türü olarak kahvaltı sofralarından asla eksik edilmeyen bir gıdadır. Zeytin bahçelerinde özenle bakılan zeytin ağaçlarından elde edilen hasadın modern sistemlerle paketlenerek sofralarınıza kadar ulaştırılan lezzet, her öğünde tüketilebilecek kadar hafiftir. Bu nedenle her yaştan insanın tüketmesi gereken siyah zeytinin içeriğindeki vitamin ve mineraller yaşamsal faaliyetlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini destekliyor.Şimdi bu eşsiz lezzet Sarıbaş Mandıra Üretimiyle Olivesa aracılığı ile sizlerle buluşuyor.

Niçin zeytin tüketmeliyiz?

Dünyada en çok zeytin tüketimini olduğu ülkeyiz. Bunun çok iyi bir veri olduğunu ifade edebiliriz. Siyah zeytin ve diğer zeytin türleri içerisindeki mineraller ve vitaminler insan sağlığı için önemlidir. doğal üretim süreçlerinden geçen zeytinleri seçerek, sağlığınız için en kaliteli zeytinleri tüketmeye başlayabilirsiniz. Konvansiyonel tarım faaliyetleri içerisinde üretimi yapılan zeytinler, doğal üretilenlere göre az faydalıdır.

Cilt hastalıklarından korunmak, kan şekerini dengelemek, sindirim sistemini desteklemek ve saç dökülmelerinin önüne geçmek gibi nedenlerden dolayı siyah zeytin tüketilebilir. Çocukların gelişimleri için de iyi bir gıda niteliği taşıyan zeytinin sofralardan eksik edilmemesi gerekir. Birçok uzman, zeytinin çekirdeğiyle beraber tüketilmesini önerir. Zeytin çekirdeği midede hemen erir ve hiçbir rahatsızlık yaratmaz.

Not: Net olarak 3.5 kg gelmektedir.

Ağırlık 5 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Siyah Sele Zeytin – Edremit Cinsi (5 KG ambalaj net 3.5 kg)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.