Skip to content

Zeytinyağı Sağlıkla Gelen Lezzet

Zeytinyağı Sağlıkla Gelen Lezzet

Yağlar insanın yaşayabilmesi için gerekli olan en önemli maddedir. Enerji veren yağlar hücre içerisindeki dokuların yaşayabilmesini sağlar. Her yağın insan vücuduna faydasının olduğunu söylemek doğru olmaz. Doymuş yağlar insanlara zarar verir. Damarların tıkanmasına neden olur. Bundan dolayı doğal ve organik yağlar tüketilmelidir. Bunların başında da zeytinyağı geliyor.

Zeytinyağı Sağlıkla Gelen Lezzet 1

Neden zeytinyağı tüketilmelidir?

Naturel zeytinyağı, sızma veya erken hasat olmak üzere farklı kategorilerde sofralarda bulunan zeytinyağı yüzyıllar boyunca sağlık için tüketildi. Zamanımızda da aynı etkisini ve özelliğini devam ettirerek tüketim alışkanlıkları içerisinde yerini alan zeytinyağı, lezzetli salataların ve yemeklerin en büyük sırrı. İnsan vücuduna faydalı antioksidan ve vitaminleri içerisinde barındıran zeytinyağı, doğal bir ilaçtır.

Faydaları nelerdir?

  1. Zeytinyağı kısırlığa engel olur. Erkek kısırlığın en büyük nedenlerinden birisi E vitamini eksikliği olarak görülür. Zeytinyağı içerisinde E vitamini bolca bulunur. Bu nedenle kısırlığa karşı iyi bir önlemdir. Kısırlık yaşadığı tespit edilen kişilere hazırlanır. Bu kürler içerisinde zeytinyağı önemli bir öğe olarak bulundurulur.
  2. Kalp damarlarını da güçlendirir. Hormon dengesini düzenler. Damarları açar. Kalp ve damarla ilgili yaşanan problemleri ortadan kaldırır.
  3. Zeytinyağı kozmetik sektörü içinde önemli bir hammaddedir. İçerisinde barındırdığı vitamin ve minerallerden dolayı kozmetik ürünleri imalatında da kullanılır. Cilde olan etkisi nedeniyle yaşlandırıcı kremler içerisinde zeytinyağı da vardır. Bu kremlere gerek kalmadan zeytinyağı maskesiyle cildiniz için kür yapabilmeniz mümkündür.
 
  1. Zeytinyağının saça olan faydası da ortadır. İçerisindeki E vitamini sayesinde saç kök hücrelerinin güçlenmesini sağlar. saçı gürleştirir. Saç dökülmesini önler. Daha canlı saçlara sahip olmanızı sağlar.
  2. Tansiyon hastaları için doğal bir ilaçtır. Tansiyonu dengeler. Kan şekerini de düşürür. Bu nedenle şeker hastaları için sürekli zeytinyağı tüketmeleri tavsiye edilir.
  3. Cilde olan bir faydası da cilt hücrelerinin yaşlanmasını önlemesidir. Böylece her zaman daha genç bir cilde sahip olunmasını sağlar.
  4. Şişman kişiler içinde zeytinyağı önerilir. İçerisindeki asitler nedeniyle obeziteye neden olan yağların yakılmasını mümkün kılar.
  5. Zeytinyağı kanser riskini de azaltır. Çokça zeytinyağı tüketen kişiler kansere karşı koruma altında olurlar.
 

Biz Olivesa olarak zeytinlerimizi üretirken hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz.Doğal Zeytin ürünlerimiz Edremit cinsi zeytinlerdir.Bu benzersiz lezzeti kaçırmayın alışveriş için

 
Zeytinyağı Sağlıkla Gelen Lezzet 2