Skip to content

Zeytinyağının Bebekler için Yararları

Zeytinyağının Bebekler için Yararları

1. Zeytinyağı ile bebek masajı

Bilindiği gibi bebek masajı,bebek ve annenin birbirlerine olan bağını güçlendiren kutsal bir zamandır.Bu masaj sayesinde bebek yatışır,rahatlar,uykusunu getirir kısaca sağlıklı büyümesini sağlar.

Zeytinyağının Bebekler için Yararları 1

Zeytinyağı ile masajda ise zeytinyağının seçimi ve kalitesi çok önemlidir.Kaliteli bir zeytinyağı ile masajın bazı avantajları şunlardır, oksidanlar,e-vitamini,skaten ve oleik asitler kemik ve kas sağlığını teşvik eden iyi bir cilt tonlamasına yardımcı olan maddelerdir.

2. Bebeğin Gıdasında Zeytinyağı

Zeytinyağı besin değerleri göz önüne alındığında pişirmek için mükemmel bir yağdır.Ancak bebek mamasına eklemenin güvenliği nedir?

  • 6 aylık olduktan sonra bebek mamasında zeytinyağı kullanılması önerilir.
  • Bebeğin besinine zeytinyağı dahil etmek sağlığının ve beyninin gelişmesine yardımcı olabilir.
  • Bebeğin damar sertliği,kollestrol yüksekliğine karşı korunmasına yardımcı olur.
  • Mamalarına 1/4 çay kaşığından fazla konulmaması gerekir.Fazlası ishale neden olur.

3. Bebeklerdeki Kabızlık İçin Zeytinyağı

Bebeklerde kabızlığı hafifletmek ve bebeği yatıştırmak için ılık zeytinyağı saat yönünde bebeğin karnında ovmaktır.Bu yöntem aynı zamanda bebeğin gazının alınmasına yardımcı olmaktadır.Tabiki böyle ciddi konularda doktor tavsiyesi alınması gereklidir.

Soru ve Cevaplar

Bir kavanoza eşit miktarda yağ ve su alın ve bebeği masajlamak için iyice karıştırın. 15 ila 20 dakika masaj yaptıktan sonra, ılık suyla temizleyin. Kalıntıların kızarıklık oluşmasını önlemek için iyice temizleyin

Organları temizlemek için burun ve kulak bölgelerine yağ dökmek yaygın bir uygulamadır.Ancak enfeksiyonları önlemek için kesinlikle kullanılmamalıdır.

Herşeyden önce bebeğinize zeytinyağını uygulamadan önce kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.Eğer sizde bebeğinize zeytinyağı uygulayıp memnun kaldıysanız lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

 
Biz Olivesa olarak zeytinlerimizi üretirken hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz.Doğal Zeytin ürünlerimiz Edremit cinsi zeytinlerdir.Bu benzersiz lezzeti kaçırmayın alışveriş için
 
Zeytinyağının Bebekler için Yararları 2