Skip to content

Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanır, Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanır, Faydaları Nelerdir?

Doğal ve organik temizlik meraklıları için en ideal ürünler arasında zeytinyağlı sabunlar geliyor. Saf zeytinyağı kullanılarak imal edilen bu temizlik ürünü hiçbir zararlı madde içermez. Mevcut güzellik ve temizlik sabunlarında bulunan bir takım kimyasallar yerine zeytinyağı içerisinde bulunan zengin ve doğal vitaminleri içerir. Dolayısıyla banyoda saç ve cilt temizliği için rahatlıkla kullanılabilir. Sadece banyo zamanında değil, akşam yatmadan önce cilt temizliği içinde kullanmak uygundur.

Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanır, Faydaları Nelerdir? 1

Zeytinyağlı sabunların bilinmeyen faydaları

Zeytinyağı çok uzun sürelerden beri kullanılagelen sağlık ürünüdür. Yüzyıllar boyunca tüketilen ve sağlıklı yaşamın esas faktörü haline gelen zeytinyağı, günümüzde temizlik ürünlerinde de kullanılarak kimyasal içerikli temizleyiciler arasında sıkışan insanlığa çıkış yolu sunmaktadır. Bu bakımdan zeytinyağlı sabunlar ve zeytinyağının mükemmel faydalarını sizler için derledik.

  1. Kuru bir cilde sahip olanlar için ideal ürünler arasında zeytinyağlı sabunlar yer alır. Cildiniz böylece daha canlı ve güzel görünecek.
  2. Saçları güçsüz olan kişiler için zeytinyağlı sabunlar herkes tarafından tavsiye edilir. Kan dolaşımını arttırdığı için saç kök hücrelerinin canlanmasını sağlıyor. Böylece saç dökülme olayı ortadan kalkıyor. Ayrıca saça canlılık kazandırıyor.
  3. Herhangi bir alerjik etkisi bulunmadığı için en hassas olarak düşünülen ciltlerde bile güvenle kullanılabilir özelliğe sahiptir. Doğal ve organik olması, küçük veya büyük demeden herkes tarafından zeytinyağının ve ondan üretilen ürünleri kullanılabilir kılıyor.
 
  1. Ağrıları hafifleten bir içeriği vardır. Ağrı olan yere organik zeytinyağı uygulandığında rahatlama hissedilir.
  2. Cildin çok fazla leke bulunan kişilerde zeytinyağlı sabunları kullanabilirler. Böylece ciltlerinde bulunan kere leke veya diğer türlü kötü lekelerden kurtulabilirler.
  3. Cildinde çatlaklar olan kişiler içinde zeytinyağlı sabunlar ideal bir üründür. Cildi güçlendirici ve canlandırıcı E vitaminine ve antioksidanlara sahip zeytinyağı sayesinde cilt hücreleriniz yenilenilir ve daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.
  4. Saçları çok seyrek kişiler saç ektirmeyi düşünebilirler. Ancak bundan önce zeytinyağlı sabun kullanarak mucize tanıklık etmeliler. Böylece saç ektirmek için tonlarca para ödemekten kurtulabilirler. Zeytinyağlı sabunlar kullanıldığında saçlar olduğundan daha hacimli görünür.
  5. Ciltteki ölü derinin atılmasını kolaylaştıran antioksidanlara sahip zeytinyağı sabunları, düzenli bir şekilde kullanıldığında cildin yumuşamasını da sağlar.
 

Biz Olivesa olarak zeytinlerimizi üretirken hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz.Doğal Zeytin ürünlerimiz Edremit cinsi zeytinlerdir.Bu benzersiz lezzeti kaçırmayın alışveriş için

 
Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanır, Faydaları Nelerdir? 2